ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> Güney Fransa Gezi Programı ve Gezi Rotası | Gezi Bilgileri

Güney Fransa Gezi Programı ve Gezi Rotası

Güney Fransa Gezi Programı başlık bu yazı, 11 günlük Güney Fransa gezisinde; gezilebilecek yerleri, gezilecek yerlerin ölçekli olarak haritadaki yerlerini, söz konusu yerler hakkında çok kısa bilgileri, gezilecek yerlerde yapılacak konaklama sürelerini, gezilecek yerler arasında yapılacak olan ulaşım vasıtalarını mesafeleri içermektedir.

 !!!… Bu gezi, corona virüs nedeniyle, 14-24 mart 2020 tarihlerinde yapılamadı. İleri bir tarihte gerekli güncellemelerden sonra yapılacaktır…!!!

Fransa’nın çok geniş bir coğrafyaya sahip olması ve de gezip görülmeye değer çok yerlerin olması nedeniyle 11 günlük bir sürede ancak bazı bölgeler gezilebilmektedir. 11 gün süreli ve 14-24 Mart 2020 tarihli bu gezi programı Güney Fransa ve Güney Doğu Fransa’yı oluşturan Lyon, Gote d’Azur ve Provence bölgelerini içermektedir.

Fransa Gezi Programı, Güney Doğu Bölümü

Fransa Gezi Programı, Güney Doğu Bölümü

Fransa Gezi Programı Lyon Bölümü
1. Gün, 14 Mart 2019, Cumartesi; İstanbul – Lyon

Saat 10.20’da Pegasus ile Güney Fransa ’ya gidiş yolculuğumuz başlıyor. 2 saat 25 dk.lık bir uçak yolculuğunun ardından, yerel saat ile 11.45’te Lyon havaalanına ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerine müteakip öncelikle havaalanında internet ve iletişim ihtiyaçlarımız için yerel telefon kartlarımızı alıyoruz. Ardından gezi öncesinde internetten kiraladığımız, 11 gün boyunca ulaşımımızı sağlayacak olan aracımızı havaalanında teslim alıyor ve Lyon şehir merkezindeki 2 gece konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Ölçekli Lyon Gezilecek Yerler Haritası

Ölçekli Lyon Gezilecek Yerler Haritası

Otelimize yerleşmeye müteakip vakit kaybetmeden, yürüyerek, şehir gezimize Vieuk Lyon’dan (Eski Kent’ten) başlıyoruz. Eski kenti ikiye bölen Rue Saint Jean, Musee Gadagne (Kukla Müzesi), Museum of Cinema Miniature, Sait-Jean Katedrali (Lyon Cathedral), Fourviere Tepesi ve bu tepede yer alan Notre Dame de Fouviere Bazilikası ile Metallic Tower of Fouviere ve Galya Roma yerleşimi, Bellecour Meydanı, Musee des Baux Arts de Lyon, Place des Terreaux (Terreaux Meydanı), Museum of Printing and Graphic Communication, Lyon National Opera, Amphitheatre of the Tree Gauls, Parc de Tete d’Or, Lyon’da gezip görülecek başlıca yerler. Akşam yemeğinin ardından geceleme Lyon’daki Apparteo Hotel‘de.

2. Gün, 15 Mart 2019, Pazar; Lyon

Otelimizdeki kahvaltının ardından şehir gezimize dün kaldığımız yerden yürüyerek devam ediyoruz. Mutfağı ile öne çıktığı söylenen bu kente keyifli bir akşam yemeğinin ardından geceleme yine Lyon’da.

3. Gün, 16 Mart 2020 Pazartesi; Lyon > Aix En Provence > Nice

Otelimizdeki kahvaltının ardından özel aracımızla erkenden Güney Fransa ’nın Gote d’Azur bölgesini gezmek üzere Güney Fransa ‘da yer alan Aix-en-Provence kenti üzerinden Nice kentine hareket ediyoruz. Vaktimiz izin verdiği müddetçe yolumuz üzerinde yer alan Güney Fransa Gezi Programı ve Gezi Rotası gezip görmeye değer birçok yeri ziyaret ediyoruz.

Lyon’dan itibaren sırasıyla; Roma Dönemi eserleriyle dikkat çeken Vaison la Romaine, La Romaine’nin yakınlarında yer alan Les Dentelles ve 1900 metre rakımıyla bölgenin çok iyi bir manzarasını sunan Mont Ventoux, yine bu bölgenin 50 km güneyinde lavanta tarlalarının çevrelediği Abbaye Notre-Dame de Senanque, 50 km’lik söz konusu yol üzerinde göreceğimiz iki yer daha var. Bunlar sırasıyla 1367 yılı yapımıyla bölgedeki en eski Yahudi Sinagogu’nun yer aldığı Carpendras ile Sorgue Nehri’nin 230 m yüksekliğindeki kayalıkların arasından doğduğu görkemli manzarasıyla Fontaine de Vaucluse. Bu bölge gezinin ardından Nice doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Fransa Kuzey ve Batı Provans Gezilecek Yerler

Ölçekli Kuzey ve Güney Batı Provans Gezilecek Yerler Haritası

Aix-en-Provence kentine doğru ilerlerken 1100’lü yıllarda yapılmış ve yan yana duran 3 rahibe manastırının yer aldığı Abbaye de Silvance, Aix-en-Provence’yi geçtikten sonra sırasıyla; St. Maximnin Baume, Abbaye de Turunet, Raguignan, bugünkü Lyon – Nice yolculuğu esnasında yol üzerinde gezip göreceğimiz başlıca yerler. Nice varışa müteakip üç gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Vakit olursa kısa bir akşam keşfine çıkıyoruz. Akşam yemeğine müteakip geceleme 3 gece konaklayacağımız Nice’te.

Fransa Gezi Programı Gote d’Azur Bölümü
4. Gün, 17 Mart 2019 Salı; Nice

Otelimizdeki kahvaltının ardından, şehir gezimize yürüyerek başlıyoruz. Nice şehir turunda; mutlaka gezip göreceğimiz yer, bölgeye özgü kokularıyla ve sesleriyle dolu Kale Tepesi’nin altındaki eski kent merkezi Vieux Nice. Çiçek pazarıyla akşamları dolan barları ve restoranlarıyla ünlü Cours Saleya Meydanı, ön cephesindeki görkemiyle ve barok mimarisiyle Palais Lascaris (saray), yine barok mimarisiyle Chapelle de la Misericorde, Kale Tepesi, 1600’lü yıllardan kalma Cathedrale Ste Reparate, 1700’lü yıllardan kalma bir çeşmenin etrafına kurulan balık ve yeşillik pazarıyla Place St-François (meydan), oldukça işlek olan Rue St- François de-Paule (cadde), dar sokaklarıyla Quartier du Malonat, sokak ticaretinin doruğa ulaştığı Rue Pairoliere (sokak), Opera de Nice eski kent merkezi Vieux Nice’te gezip görülecek başlıca yerler.

Nice Gezilecek Yerler

Ölçekli Nice Gezilecek Yerler Haritası

Eski şehrin hemen doğusunda yer alan ve ünlü Rus yazar Çehov tarafından Nice’in en güzel yeri diye tanımlanmış Lympia Limanı, yine Eski şehrin kuzeyinde yer alan Place Massena (meydan), bu meydandan başlayan Jean Medecin Bulvarı, yine eski şehir ve deniz arasında bulunan ve de batıya doğru sahil boyunca uzanan Promenade des Anglais Bulvarı, bu bulvarda yer alan ve de mimari yapısıyla dikkat çeken Hotel Negresco ve benzeri binalar, Hotel Negresco’nu hemen yanı başında yer alan tarihi İtalyan villası (Villa Massena), yine Promenade des Anglais Bulvarı üzerinde yer alan Parc Floral Phoenix ve Musee des Arts Asiatiques, havuzu ve sakinliğiyle ön plana çıkan ve de trafiğe kapalı Promenade du Paillon (bulvar), Cemiez Tepesi ve bu tepedeki manastırlar, yine bu tepede yer alan göz yanıltıcı cephesiyle dikkat çeken Musee Matisse, Rus cemaatine ait Cathedrale St- Nicolas Nice’de gezip görülecek diğer önemli yerler. Geceleme Nice’te

5. Gün, 18 Mart 2020 Çarşamba; Nice > Menton > Monaco > Nice

Otelimizdeki kahvaltının ardından, Nice’in 30 km kuzey doğusunda yer alan, Cote D’azur’un İtalya sınırındaki ilk Fransız kenti olan ve  “Limon Başkenti” olarak anılan Menton’a hareket ediyoruz. Güneş koyu diye adlandırılmış bir koyda kurulan Menton’da; Menton Limanı, liman etrafında kurulmuş olan eski şehir, eski şehri ikiye bölen araç trafiğine kapalı Rue Saint Michel, Rue Saint Michel’deki Hotel Adhemar de Lantagnag, Saint Michel Bazilikası, Liman ve plajlar bölgesi, Fontona Rose (Gül Bahçesi), Menton’da gezip görülecek başlıca yerler.

Menton Gezilecek Yerler

Menton Gezilecek Yerler

Sonrasında ise Menton’un 11 km batısında yer alan dünyanın Vatikan’dan sonra en küçük ülkesi olan Monaco gezimizi gerçekleştirmek üzere Nice istikametinde yola devam ediyoruz. Monaco’ya varışın ardından yürüyerek keşif gezimize başlıyoruz. Monaco’daki bu gezi esnasında bir tarafta daracık sokakları ve kemerli geçitleri ile orta çağ havasını koruyan eski şehri, diğer tarafta ise lüks arabalar ve ihtişamlı gazinoları ile Monte Carlo’yu görüyoruz.

Monaco Gezilecek Yerler

Ölçekli Monaco Gezilecek Yerler Haritası

Monaco Eski Şehir bölümünde; Kraliyet Sarayı, Monaco Katedrali, Deniz Bilim Müzesi, Herkül Limanı, Fontvieille Limanı, Araba Müzesi ve Saint Devote Kilisesi başlıca gezip görülecek yerler arasında. Monte Carlo bölümünde ise başlıca gezilecek yerler; Gazino Meydanı, Gazino-Opera Binası, Küçük Afrika Bahçeleri, Buddha Bar ve Cafe de Paris olduğu söyleniyor.

Monaco & Monte Carlo gezimizin ardından Cote D’azur kıyılarındaki üçüncü durağımız, tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan, Akdeniz’e hâkim muhteşem bir manzaraya sahip, Monaco’nun 9 km batısında yer alan Eze Köyü olacak. Köyün sanat galeri ile dolu dar sokaklarını yürüyerek gezeceğiz. Ve de bol bol fotoğraflar çekeceğiz.

Eze gezimizin ardından Fransız Rivierası’nın en büyük şehri Nice’e geri dönüyoruz. Eze Köyü’nün 12 km batısında yer alan Nice varışa müteakip geceleme Nice’te.

6. Gün, 19 Mart 2020 Perşembe; Nice > Cannes > St. Tropez

Otelimizdeki kahvaltının ardından, Nice’in 115 km güney batısında yer alan ve Cote D’azur’un güneybatısındaki son kenti St Tropez’e doğru yola çıkıyoruz. Nice’in güney batısındaki bu sahil şeridinde gezip görülmeye değer Cote D’azur’un çok güzel tarihi köy ve kasabalarını zamanımız ölçüsünde geziyoruz. Bunlardan ilk görülebilecek yer, Nice 23 km mesafede ve iç kesimde yer alan Vence. Bu orta çağ köyü, yüksek ve sarp bir kayalık üzerindeki konumuyla bölgenin incisi olarak adlandırılıyor. Buradan 20 km mesafede ve deniz kenarında yer alan, Cote D’azur’un muhteşem şehirlerinden biri olduğu söylene Antibes’e doğru hareket ediyoruz.

20 km’lik Vence – Antibes yolu üzerinde sırasıyla üç yer daha göreceğiz. İlk olarak 1950’den itibaren pek çok tanınmış yazar, şair ve ressamın yerleşmesi ile ün kazanmış St.Paul de Vence’e, bunların en başında olanı. Muhteşem sanat galerileri bulunan Akdeniz’in yamacına kurulmuş bu güzel Orta çağ kasabasındaki gezimizin ardından, bir başka görülmeye değer bakir kalmış köy ve kasabalardan Biot’a doğru hareket ediyoruz. Çam ağaçları arasında uzanan bir tepenin üzerine kurulmuş olan Biot, seramik ve üfleme cam objeleri ile ünlü olduğu söyleniyor. Tabi ki bu yolumuz üzerinde de Cagnes Sur Mer adında görülmeye değer bir yer daha var.

Cote d'Azur Gezilecek Yerler

Ölçekli Cote d’Azur Gezilecek Yerler Haritası

***

Cagnes Sur Mer ve Biot gezilerimizin ardından Nice’e oldukça yakın ve Cote D’azur’un muhteşem şehirlerinden biri olduğu söylene Antibes’i de bugünkü gezip göreceğimiz yerlere dahil ediyoruz. Çiçeklerle bezeli evleri ile öne çıkan bu şehirde gezip görülecek en önemli yerler ise Eski liman ve şehri, eski şehir bölümünde yer alan Revely ve Massena Meydanları ile Notre Dame Katedrali’dir. Akdeniz’in önemli bir turizm merkezi olduğu söylenen Antibes’i gezip gördükten sonra Antibes’in 11 km güneybatısında yer alan Cannes’a doğru devam ediyoruz.

Zamanımız olursa, sırasıyla; Antibes’e 8 km mesafedeki Vallauris’u, ardından Vallauris’e 8 km mesafedeki Mougins’i gezip görüyoruz. Ardından çiçeklerinin çeşitliliği sayesinde parfüm yaratıcılarının gözdesi olmuş “Kokunun Mabedi“ olarak kabul edilen Mougins’e 15 km mesafedeki Grasse Kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Bu üç köy ve kasabaları gördükten sonra Grasse’ye 20 km mesafede ve Akdeniz’in en gözde tatil mekanlarından biri olan Cannes’e aracımızla devam ediyoruz. Araçla Cannes’de kısa bir şehir turu yaptıktan sonra burada uzun süreli bir mola veriyoruz. Birbirinden lüks mağazaların ve restoranların olduğu ünlü La Croisette caddesinde keyifli bir yürüyüş yapabilir, yat limanındaki restoranlarda muhteşem deniz mahsullerinin tadına bakabiliriz.

***

Öğle yemeğinin ardından, Cannes şehir gezimize yürüyerek başlıyoruz. Cannes şehir turunda; Eski Liman ve Eski Şehir, eski şehirdeki Le Suquet ve Le Suquet Tepesi, Yine eski şehirde yer alan; Notre Dame Kilisesi, Forville Pazarı, Meynadier Sokağı ve Antibes Sokağı, Cannes Festival Sarayı, La Croisette Caddesi Cannes’te gezip görülecek başlıca yerler.

Cannes Gezilecek Yerler

Ölçekli Cannes Gezilecek Yerler Haritası

Cannes gezisinin ardından Avrupa’nın en sosyetik tatil beldelerinden olan St. Tropez’e doğru hareket ediyoruz. 80 km’lik Cannes-St.Tropez yolu üzerinde yine göreceğimiz bazı tarihi köy ve kasabalar var. Zamanımız ölçüsünde bunları gezip görerek yolumuza devam ediyoruz. Bazılarını da araçtan hiç inmeden araçla geziyoruz. İlk önce Cannes’in 11 km güneybatısında Cannes Koyu’na tamamen hâkim bir noktaya kurulmuş olan Theoule Sur Mer.

Ardından Theoule Sur Mer’in 30 km güney batısında yer alan ve upuzun plajlarıyla öne çıkan Saint Rapheal ve tarihi M.Ö 1.yy’a kadar dayanan ve Pazar yeri anlamına gelen Frejus. Ardından Frejus’un 23 km güneyinde ince kum plajlarıyla öne çıkan Sainte Maxime ve ardından da buranın 9 km güney batısında yer alan ve “Provansal Venedik” adıyla anılan Port Grimaud. Denize açılan bir göl gibi duran bu liman gezisinden sonra 8 km mesafedeki St. Tropez’e ulaşıyoruz. Varışa müteakip bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyor ve zaman kaybetmeden kenti keşfe çıkıyoruz. Akşam yemeğine müteakip geceleme St.Tropez’de.

Fransa Gezi Programı Provance Bölümü
7. Gün, 20 Mart 2020 Cuma; St. Tropez > Aix En Provans

Otelimizdeki kahvaltının ardından yürüyerek St. Tropez’i gezmeye devam ediyoruz. Bundan 150 yıl kadar önce sade sıradan bir balıkçı kasabası olan St. Tropez, önce ressam ve sanatçılar tarafından, daha sonra ise ünlü sinemacılar tarafından ismi dünyaya duyurulmuş. Bu dünyaca ünlü kasaba da , dünyaca ünlü birçok markanın mağazalarını ve en popüler restoranları görebiliriz. St. Tropez gezimiz ile Doğu Provans (Cote d’Azur) gezimizi de tamamlamış oluyoruz.

Saint Tropez Gezilecek Yerler

Saint Tropez Gezilecek Yerler

Cote d’Azur gezimizin ardından St. Tropez’in 150 km batısında yer alan Aix-en-Provans kentine doğru yola çıkıyoruz. Yine bu yolculukta da Güney Provans’ta görülmeye değer yerleri gezerek yolumuza devam ediyoruz. İlk önce St. Tropez’in 10 km güneyinde ünlülerin tatilini geçirdiği plajlarıyla öne çıkan Ramatuelle, ardından Ramatuelle’nin 35 km güney batısında yamaçtan aşağıya devrilecekmiş gibi duran Bormes Les Mimosas, sonrasında da Mimosas’ın 50 km batısında bulunan Güney Provans’ın en sevimli Limanına sahip olduğu söylenen Sanary sur Mer’i gezip görüyoruz.

Fransa Güney Provans Gezilecek Yerler

Ölçekli Güney Provans Gezilecek Yerler Haritası

Bugün son olarak buradan 35 km batıda yer alan deniz ürünleriyle öne çıktığı söylenen Cassis’i de gördükten sonra Cassis’in 50 km kuzeyindeki bir gece konaklayacağımız Aix-en-Provans’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışa müteakip, hemen kenti keşfe çıkıyor ve Aix-en-Provans’ın gecesini de görüyoruz. Sonrasında Aix-en-Provans’taki bir gece konaklayacağımız otelimizde istirahate çekiliyoruz.

8. Gün, 21 Mart 2020 Cumartesi; Aix En Provans > Aries > Avignon

Otelimizdeki kahvaltının ardından, şehir gezimize dün kaldığımız yerden yürüyerek başlıyoruz. Provans’ın 1100 – 1400 yıllarındaki bağımsızlık günlerinde, Provans’ın uzun yıllar başkentliğini yapmış olan Aix-en-Provans şehir turunda gezip görülecek birçok tarihi yapı, tarihi bina ve tarihi yer var.

1600’lü yıllarda kurulmuş yaşlı çınar ağaçlarının oluşturduğu Cours Mirabeau Bulvarı, 400’lü yıllardan kalma sekiz köşeli vaftiz salonu ile Cathedrale St Sauveur, Katedral ile Belediye Binası arasında uzanan eski şehrin en hareketli sokağı Rue Gaston de Saporta, 1600’lü yıllarda bir manastır olarak inşa edilen Muzee Granet, 1600-1700’lü yıllarda inşa edilmiş olan görkemli malikanelerin yer aldığı Quartier Mazarin, renkli Aix Pazarı, 1665 yılında dönemin bölge kardinali tarafından metresi için bir aşk yuvası olarak yaptırdığı bal rengi Pavillon de Vendome, Aix’in doğusunda bin metre yüksekliği ve 7 km genişliği ile Mont Sainte Victoire başlıca Aix-en-Provans gezilecek yerler arasında.

Aix En Provans Gezilecek Yerler

Aix En Provans Gezilecek Yerler

***

Aix-en-Provans gezisinin ardından bu kentin 80 km batısında yer alan ve Güney Fransa ‘nın en eski büyüleyici kentlerden birisi olduğu söylenen Arles’e doğru yola çıkıyoruz. Romalılar tarafından kurulmuş olan Arles’te; Roma dönemi anıtlarından Les Arenes, Arkeoloji Müzesi, Antik Tiyatro, 4.yy da inşa edilen hamam, mermer lahitlerle süslenmiş bulvar, Mısır Dikilitaşı gibi tarihi yerler başlıca gezilip görülecek yerler arasında.

Arles Gezilecek Yerler

Arles Gezilecek Yerler

Söz konusu yerleri görüldükten sonra buranın hemen 15 km güneybatısından başlayıp 40 km güneydeki Akdeniz Sahili’ne kadar uzanan Camargue Milli Parkına hareket ediyoruz.

Camargue Milli Parkın’da; bölgenin doğal ortamını tanımak için Gines Danışma Merkezi, Danışma Merkezinin hemen yanı başındaki Parc Ornithologique du Pont de Gue kuş parkı, Provanstaki en güzel oymalarla süslü bir ortaçağ manastırı olan Abbaye de St Gilles, Camargueki etkileşimi konu alan Musee Camarguais, Vaccares Lagünü etrafındaki bitki örtüsü ve canlı topluluklarının gözlemlenebileceği tren gezisi, Parkın güneydoğusundaki Avrupa’nın en büyük tuzulları, çekici sahiliyle Les Saintes Mariesde la Mer (köy) başlıca gezip görülecek yerler arasında.

Fransa Kuzey ve Batı Provans Gezilecek Yerler

Ölçekli Kuzey ve Batı Provans Gezilecek Yerler Haritası

Camargue Milli Parkı gezisinin ardından bu bölgenin 80 km kuzeyinde bulunan Avignon’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Aries’in 10 km kuzeyinde yer alan ve görkemli bir kaleyi çağrıştıran Abbaye de Montmojour’u zamanımız ölçüsünde gezip görüyoruz. Avignon’a varışa müteakip, zaman kaybetmeden bu kenti keşfe çıkıyoruz. Şehrin gecesini yaşadıktan sonra Avignon’daki bir gece konaklayacağımız otelimizde istirahate çekiliyoruz.

9. Gün, 22 Mart 2020 Pazar; Avignon > Marsilya

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Avignon şehir gezimize yürüyerek başlıyoruz. Avignon şehir turunda gezip görülecek başlıca yerler eski şehir ve eski şehirde yer alan orta çağ dönemi papalarının bal rengi görkemli sarayları. Söz konusu saraylar, özellikle; karşılama avluları, hazine salonları, kardinal salonları, yemek salonları, büyük ve küçük şapeller, büyük izleyici salonları ile ön plana çıkıyor.

Avignon şehir turunu tamamladıktan sonra buradan 105 km güneydoğuda yer alan Günay Fransa ‘nın hatta Fransa’nın en eski kenti olan Marsilya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, sırasıyla; beyaz mazgallarıyla Tarascom Chateau, bol ağaçlı kireçtaşı tepeleri ve tarihi malikaneleriyle St-Remy Provence, bir kireçtaşı kayalığına tünemiş gibi duran Les Baux de Provence da gezip görüyoruz. Marsilya’ya varışa müteakip, kısa bir keşif gezisinden sonra Marsilya’daki 2 gece konaklayacağımız otelimizde istirahate çekiliyoruz.

10. Gün, 23 Mart 2020 Pazartesi; Marsilya

Otelimizdeki kahvaltının ardından, tüm gün sürecek şehir gezimize yürüyerek başlıyoruz. 2600 yıl önce Yunanlı göçmenler tarafından kurulan Marsilya’da; kent merkezini oluşturan Eski Liman (Vieux Port) ve eski şehir, Eski Liman’ın kuzeyindeki tepeye kıvrılarak çıkan ve Marsilya’nın en eski mahallesi olduğu söylenen Le Panier, Marsilya’nın başlıca simgesi olduğu söylenen Notre Dame de la Garde, Marsilya’nın altın çağı olduğu söylenen 1800’lü yılların simgesi Palais Longchamp, Palais Longchamp’ın hemen karşısında yer alan Musee Grobet Labadie, Eski Liman ile Vallen arasında uzanan ve modernliği ile öne çıkan Prado Plajları, Eski Liman’ın hemen güneyinde yer alan Marsilya Kalesi, bir ada kalesi olan Chateau d’lf, merkezden 15 dakika uzaklıkta beyaz kayalarla mavi denizin buluştuğu Calanque başlıca gezip görülecek yerler arasında.

Marsilya Gezilecek Yerler

Marsilya Gezilecek Yerler

Gezi esnasında alışverişlerimizi de yapıyoruz. Gezinin ardından keyifli bir akşam yemeğinden sonra geceleme Marsilya’daki otelimizde.

11. Gün, 24 Mart 2020 Salı; Marsilya – İstanbul

Oteldeki kahvaltı ve çıkış işlemlerinin ardından saat : 11.00’da havaalanı 2 nolu terminalinde olacak şekilde havaalanına hareket ediyoruz. Araç teslimi, Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından saat: 14.00’da Güney Fransa gezimizi bitirerek Pegasus ile Marsilya’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına olan yolculuğumuza başlıyoruz. 3 saat 5 dk. lık bir uçak yolculuğunun ardından, Türkiye saat ile saat: 19.05’te İstanbul’a ulaşıyoruz.

Cevapla