ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> Fransa Gezi Programı | Gezi Bilgileri

Fransa Gezi Programı

Fransa Gezi Programı başlıklı bu yazı, 11 gece 12 günlüktür, Fransa’nın güneyini kapsamaktadır. Güney Fransa gezisinde; gezilebilecek yerleri, gezilecek yerlerin ölçekli olarak haritadaki yerlerini ve çok kısa bilgilerini içermektedir. Ayrıca gezilecek yerlerde yapılacak konaklama sürelerini, gezilecek yerler arasında yapılacak olan ulaşım vasıtalarını ve mesafeleri kapsamaktadır.

Fransa Gezi Programı Rotası

Fransa, çok geniş bir coğrafyaya sahip. Gezip görülmeye değer çok yerleri mevcut. Bu nedenlerle 12 günlük bir sürede ancak bazı bölgeler gezilebilir. Bu gezi programı 17-28 Mart 2024 tarihli olarak planlanmıştır. Güney Fransa’yı oluşturan Lyon, Gote d’Azur ve Provence bölgelerini içermektedir.

1.Gün, 17 Mart 2024, Pazar; İSTANBUL – MARSİLYA

Fransa’ya gidiş yolculuğumuz, bugün saat 10.55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus ile başlıyor. Üç saat 35 dk.lık bir uçak yolculuğunun ardından, yerel saat ile 12.30’de Marsilya Havaalanına ulaşıyoruz. Varışa müteakip, Fransa’nın tarihi Provans bölgesinin önemli kentlerinden birisi olan Marsilya’da 1 gece konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra Fransa Gezi Programı ‘nın ilk kentini yürüyerek gezmeye ve keşfetmeye başlıyoruz.

Marsilya, 2600 yıl önce Yunanlı göçmenler tarafından kurulmuş. Kent merkezini oluşturan Eski Liman (Vieux Port) ve eski şehir ilk göreceğimiz yerler. Eski Liman’ın hemen güneyinde yer alan Marsilya Kalesi ve Eski Liman’ın kuzeyindeki  Le Panier semti bugün gezip göreceğimiz başlıca diğer yerler. Bir tepede konuşlanmış olan bu semt, bu şehrin en eski mahallesi olduğu söyleniyor.

Marsilya Gezilecek Yerler

Marsilya Gezilecek Yerler

Marsilya’nın başlıca simgesi olduğu söylenen Notre Dame de la Garde, 1800’lü yılların simgesi Palais Longchamp, Palais Longchamp’ın hemen karşısında yer alan Musee Grobet Labadie diğer gezip göreceğimiz yerler. 1800’lü yıllar, Marsilya’nın altın çağı oluşturduğu söyleniyor.

Eski Liman ile Vallen arasında uzanan Prado Plajları, bir ada kalesi olan Chateau d’lf kent dışında görülmeye değer başlıca yerler. Prado Plajları, modernliği ile dikkat çekiyor. Kent merkezden 15 dakika uzaklıkta beyaz kayalarla mavi denizin buluştuğu Calanque ise Marsilya’nın çevresinde gezip görülmeye değer yerler arasında. Gezinin ardından geceleme Fransa’nın en eski kenti olan Marsilya’daki otelimizde.

2. Gün, 18 Mart 2024 Pazartesi; MARSİLYA – CASSİS – SANARY SUR MER BORMES LES MİMOSAS – SAİNT TROPEZ

Otel çıkış işlemlerimizi, otelimizdeki kahvaltının ardından yapıyoruz. Ardından şehir gezimize dün kaldığımız yerden başlıyoruz. Göremediğimiz yerleri yürüyerek gezmeye devam ediyoruz. Fransa Gezi Programı ‘nın ilk kentindeki gezinin bitiminde Güneydoğu Fransa’da yer alan Côte d’Azur bölgesine hareket ediyoruz. Bu bölge Fransız Rivierası diye de anılıyor.  Buradaki seyahatimiz 5 gün sürecek.

Fransa Gezi Programı Provans Gezilecek Yerler

Fransa Gezi Programı Provans Gezilecek Yerler

İlk durağımız, Marsilya kent merkezinin araçla 30 km güney doğusunda yer alan bir balıkçı kasabası. Bu kasaba Akdeniz kıyı şeridinde küçük bir koya konuşlanmış olan, Cassis. 7000 civarında bir nüfusa sahip. Bu küçük balıkçı limanı; limana demirlemiş rengarenk tekneleriyle, deniz mahsulleriyle, kayalık haliçleriyle, haliçlere eşlik eden plajlarıyla ön plana çıktığı söyleniyor.

Burası için gezi rehberi kitaplarında Provans bölgesinin ünlü köylerinden biri olduğu yazılı. Bu sevimli turistik yerin Fransa’nın hatta Avrupa’nın önemli turistik yerlerinden birisi olduğu söyleniyor. Buna rağmen bir nebze de olsa turizm yağmasından kendisini kurtarabilmiş nadir bir yer. Halen özgünlüğünü koruyabildiği de söylenebilir. Bu kasaba aynı zamanda Akdeniz sahil kesiminden İtalya sınırına kadar devam eden Gote d’Azur’un da başlangıç noktasını oluşturuyor.

**

Bugünkü gezimizin ikinci durağı Cassis’in araçla 35 km güney doğusunda yer alan Sanary sur Mer. Bu geziyi zamanımız olursa yapacağız. Sanary sur Mer’in Güney Provans’ın en sevimli Limanına sahip olduğu söyleniyor. Burada limana bakan pastel renkli binalar ve bu binaların ön cephelerini süsleyen palmiye ağaçları ön plana çıkıyor. Buradaki keşif gezisinin ardından üçüncü durağımız yamaçtan aşağıya devrilecekmiş gibi duran Bormes Les Mimosas.

**

Bormes – les – Mimosas’ın da Cassis gibi Provans’ın ünlü köylerinden olduğu söyleniyor. Akdeniz’in kıyı şeridinde ve Sanary sur Mer’in araçla 50 km doğusunda yer alıyor. Birbirine girmiş dik ara sokakları ve çiçeklerle kaplı taş evleriyle ön plana çıkıyor. Bu köy, kıyı şeridine yürüyerek 3,5 km içeride Akdeniz’e bakan bir yamaçta yer alıyor. Orta çağdan kalma harap bir kalenin yer aldığı tepeden Akdeniz manzarasını seyretmek harika bir yeni deneyim olabilir.

**

Bugünkü dördüncü ve son durağımız Bormes – les – Mimosas’ın 40 km doğusunda ve Akdeniz kıyı şeridinde yer alan Saint Tropez. Zenginlerin dünyaca ünlü mabedi olarak da anılıyor. Şirin Limanı, kırmızı kiremitli evleri ve efsanevi kumluk plajlarıyla ön plana çıkıyor. Bu meşhur balıkçı köyüne ulaşmaya müteakip bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından kendimizi bu güzel köyün gecesine bırakıyoruz. Geceki keşif gezisinden sonra Fransa Gezi Programı ‘nın ikinci gecesinde geceleme Saint Tropez’de.

3. Gün, 19 Mart 2024 Salı; SAİNT TROPEZ > FREJUS > CANNES > ANTİBES > NİCE

Otelimizdeki kahvaltının ardından yürüyerek St. Tropez’i gezmeye dün kaldığımız yerde devam ediyoruz. Bundan 150 yıl kadar önce sade sıradan bir balıkçı kasabasıymış, St. Tropez. İsmi, önce ressam ve sanatçılar tarafından, daha sonra da ünlü sinemacılar tarafından dünyaya duyurulmuş. Dünyaca ünlü bu kasabada, dünyaca ünlü birçok markanın mağazaları ve restoranlar mevcut. Tabi ki oldukça popüler ve oldukça pahalılar.

Saint Tropez Gezilecek Yerler

Saint Tropez Gezilecek Yerler

Çınar ağaçlarının gölgesindeki açık hava kafeleriyle Place des Lices, 1600’lü yıllarda köyü kurmak için inşa edilen ve harika bir manzara sunan surlar, yıl boyu gezinti teknelerinin demirlediği Eski Liman, limanın hemen yakınında yer alan ve 1500’lü yıllarda yapıldığı söylenen müzeye dönüştürülmüş şapel, bu meşhur tarihi kasabada gezilecek başlıca yerler.

800’lü yıllarda inşa edildiği söylenen limana hakim kule, dar sokaklarıyla eski halinde kalmaya çalışan eski balıkçı köyünün merkezi olan La Ponche, 1800’lü yılların başında İtalyan Barok tarzıyla inşa edilen Notre Dame de I’Assomption; Tahiti, Pampelonne ve La Fontanette Plajları St. Tropez’de başlıca gezip görülecek diğer önemli yerler.

Gote D'dazur Gezilecek Yerler

Gote D’dazur Gezilecek Yerler

St. Tropez gezisinin ardından Fransa’nın Gote D’azur Bölgesi’ndeki gezimize devam ediyoruz. Dünyaca meşhur film festivaliyle ön plana çıkan Cannes’e doğru hareket ediyoruz. 80 km’lik St.Tropez – Cannes yolu üzerinde yine göreceğimiz bazı tarihi köy ve kasabalar var. Zamanımızın elverdiği ölçüsünde bunları gezip görerek yolumuza devam ediyoruz.

**

St.Tropez – Cannes yolu üzerinde gezip göreceğimiz başlıca yerler sırasıyla: Tropez’e 8 km mesafede denize açılan bir göl gibi duran ve Provans’ın Venedik’i olarak anılan Port Grimaund. Bu limanın 9 km kuzeydoğusunda yer alan ve ince kum plajlarıyla öne çıkan Sainte Maxime. Ardından Maxime’nin 23 km kuzeydoğusunda yer alan upuzun plajlarıyla öne çıkan Saint Rapheal. Ve tarihi M.Ö 1.yy’a kadar dayanan ve pazar yeri anlamına gelen Frejus. Son olarak Frejus’un 30 km kuzeydoğusunda yer alan ve Cannes’e 11 km mesafede Cannes Koyu’na tamamen hâkim bir noktaya kurulmuş olan Theoule Sur Mer,.

**

Fransa Gezi Programı ‘nın en bilinen kenti Cannes’e varışa müteakip öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından, Cannes şehir gezimize yürüyerek başlıyoruz. Cannes şehir turunda; Eski Liman ve Eski Şehir, eski şehirdeki Le Suquet ve Le Suquet Tepesi, yine eski şehirde yer alan; Notre Dame Kilisesi, Forville Pazarı, Meynadier Sokağı ve Antibes Sokağı, Cannes Festival Sarayı, La Croisette Caddesi Cannes’te gezip görülecek başlıca yerler.

"

Otelimizdeki kahvaltının ardından, “Limon Başkenti” olarak da bilinen Menton’a hareket ediyoruz. Bu kent, Nice’in 30 km kuzey doğusunda yer alıyor ve Cote D’azur’un İtalya sınırındaki ilk Fransız kenti. Güneş koyu diye adlandırılmış bir koyda kurulmuş.

Menton Limanı, liman etrafında kurulmuş olan eski şehir, eski şehri ikiye bölen araç trafiğine kapalı Rue Saint Michel Menton’da gezilecek başlıca yerler.

Menton Gezilecek Yerler

Menton Gezilecek Yerler

Rue Saint Michel’deki Hotel Adhemar de Lantagnag, Saint Michel Bazilikası, Liman ve plajlar bölgesi, Fontona Rose (Gül Bahçesi), Menton’da gezip görülecek diğer yerler.

**

Sonrasında ise Menton’un 11 km batısında yer alan dünyanın en küçük ikinci ülkesine hareket ediyoruz. Fransa Gezi Programı ‘nın içerisine aldığımız bu minik ülke Monaco. Bu gezimizi gerçekleştirmek üzere Nice istikametinde yola devam ediyoruz. Bu yolun dördüncü kilometresinde yer alan ve bir tepeye tünemiş gibi duran Rocuebrune Cap Martin’i de zamanın elverdiği ölçüsünde bugünkü geziye dahil edebiliriz. Bu tarihi Provans köyünü de gezip gördükten sonra Monoco’ya doğru devam ediyoruz.

Monaco’ya varışın ardından yürüyerek keşif gezimize başlıyoruz. Monaco’daki bu gezi esnasında bir tarafta daracık sokakları ve kemerli geçitleri ile orta çağ havasını koruyan eski şehri, diğer tarafta ise lüks arabalar ve ihtişamlı gazinoları ile Monte Carlo’yu göreceğiz.

Monaco Eski Şehir bölümünde; Kraliyet Sarayı, Monaco Katedrali, Deniz Bilim Müzesi, Herkül Limanı, Fontvieille Limanı, Araba Müzesi ve Saint Devote Kilisesi başlıca gezip görülecek yerler arasında. Monte Carlo bölümünde ise başlıca gezilecek yerler; Gazino Meydanı, Gazino-Opera Binası, Küçük Afrika Bahçeleri, Budha Bar ve Cafe de Paris olduğu söyleniyor.

Monaco Gezilecek Yerler

Monaco Gezilecek Yerler

Monaco & Monte Carlo gezimizin ardından Cote D’azur kıyılarında bugünkü üçüncü durağımız, tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan, Akdeniz’e hâkim muhteşem bir manzaraya sahip ve Monaco’nun 9 km batısında yer alan Eze Köyü olacak. Köyün sanat galeri ile dolu dar sokaklarını yürüyerek gezeceğiz. Ve de bol bol fotoğraflar çekeceğiz.

Fransa Gezi Programı ‘nın en tarihi ve ünlü köyü olan Eze gezimizin ardından Fransız Rivierası’nın en büyük şehri Nice’e geri dönüyoruz. Eze Köyü’nün 12 km batısında yer alan Nice varışa müteakip geceleme Nice’te.

6. Gün, 22 Mart 2024 Cuma; NİCE > AİX EN PROVANS

Cote d’Azur gezimizin ardından Cannes’in araçla 150 km batısında yer alan Aix-en-Provans kentine doğru yola çıkıyor ve tarihi Provans bölgesinde 2 gün sürecek olan gezimize başlıyoruz. Aix-en-Provans kentine varışa müteakip bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından hemen kenti keşfe çıkıyor ve şehir turuna yürüyerek başlıyoruz.

 Provans’ın 1100 – 1400 yıllarındaki bağımsızlık günlerinde, Provans’ın uzun yıllar başkentliğini yapmış olan Aix-en-Provans şehir turunda gezip görülecek birçok tarihi yapı, tarihi bina ve tarihi yer var. 1600’lü yıllarda kurulmuş yaşlı çınar ağaçlarının oluşturduğu Cours Mirabeau Bulvarı, 400’lü yıllardan kalma sekiz köşeli vaftiz salonu ile Cathedrale St Sauveur, Katedral ile Belediye Binası arasında uzanan eski şehrin en hareketli sokağı Rue Gaston de Saporta, Aix-en-Provans’ta gezilecek başlıca yerler.

Aix En Provans Gezilecek Yerler

Aix En Provans Gezilecek Yerler

1600’lü yıllarda bir manastır olarak inşa edilen Muzee Granet, 1600-1700’lü yıllarda inşa edilmiş olan görkemli malikanelerin yer aldığı Quartier Mazarin, renkli Aix Pazarı, 1665 yılında dönemin bölge kardinali tarafından metresi için bir aşk yuvası olarak yaptırdığı bal rengi Pavillon de Vendome, Aix’in doğusunda bin metre yüksekliği ve 7 km genişliği ile Mont Sainte Victoire Aix-en-Provans gezilecek diğer önemli yerler.

Provans’ın yıldız kentlerinden birisi olan bu kentin gecesini de gördükten sonra Fransa Gezi Programı ‘nın altıncı gecesinde Aix-en-Provans’taki otelimizde istirahate çekiliyoruz.

7. Gün, 23 Mart 2024 Cumartesi; AİX EN PROVANS > ARİES > CAMARGUE > MONTPELLİER > TOULOUSE

Aix-en-Provans gezisinin ardından bu kentin 80 km batısında yer alan ve bölgedeki en eski büyüleyici kentlerden birisi olduğu söylenen Arles’e doğru yola çıkıyoruz. Romalılar tarafından kurulmuş olan Arles’e varışa müteakip; Roma dönemi anıtlarından Les Arenes, Arkeoloji Müzesi, Antik Tiyatro, 4.yy da inşa edilen hamam, mermer lahitlerle süslenmiş bulvar, Mısır Dikilitaşı gibi tarihi yerler bu tarihi kentte gezip görülecek başlıca yerler.

Arles Gezilecek Yerler

Zamanımız elverirse Arles kent merkezinin 6 km kuzey doğusunda yer alan ve Provans’ın önemli dini yapılardan birisi olduğu söylenen ve 900’lü yıllarda Benedikten keşişleri tarafından inşa edilen adeta bir kale gibi görünen Abbaye de Montmajour Manastırı, yine kent merkezinin 19 km kuzey doğusunda yer alan tarihi önemi sebebiyle motorlu araç trafiğine kapalı olan Les Baux de Provence köyü’nü de bugünkü gezimize dahil edebiliriz.

**

Arles’teki söz konusu yerleri görüldükten sonra Arles’in hemen 15 km güneybatısından başlayıp 40 km güneydeki Akdeniz Sahili’ne kadar uzanan Camargue Milli Parkına hareket ediyoruz. Camargue Milli Parkın’da; bölgenin doğal ortamını tanımak için Gines Danışma Merkezi, Danışma Merkezinin hemen yanı başındaki Parc Ornithologique du Pont de Gue kuş parkı, Camargue Milli Parkı’nda gezilecek başlıca yerler.

Provanstaki en güzel oymalarla süslü bir orta çağ manastırı olan Abbaye de St Gilles, Camargueki etkileşimi konu alan Musee Camarguais, Vaccares Lagünü etrafındaki bitki örtüsü ve canlı topluluklarının gözlemlenebileceği tren gezisi, Parkın güneydoğusundaki Avrupa’nın en büyük tuzulları, çekici sahiliyle Les Saintes Mariesde la Mer (köy) Camargue Milli Parkı’nda gezilecek diğer önemli yerler.

**

Camargue Milli Parkı gezisi ile birlikte Fransa Gezi Programı ‘nın Batı Provans bölümünü tamamlamış oluyoruz. Zamanımız olursa Batı Provans’ta gezilecek diğer yerleri de gezebiliriz. Tabi ki zamanımız elverdiği ölçüde.

Batı Provans Gezilecek Yerler

Batı Provans Gezilecek Yerler

Bu gezinin ardından parkın 300 km batısında yer alan Toulouse’ye doğru yola çıkıyoruz. Fransa’nın Paris, Lyon ve Marsilya’dan sonra dördüncü büyük şehri olan Toulouse’ye varışa müteakip hemen bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyor ve yürüyerek kenti keşfetmeye başlıyoruz.

UNESCO’nun koruma altına aldığı Saint Sernin Bazilikası, yine UNESCO tarafından mimarisinin  “dahice” olduğu düşünülerek koruma altına alınmış olan 241 km uzunluğunda ve 1600’lü yıllarda yapılmış Canal du Midi, değişik özellikte kafeler ve restoranlarla çevrili olan Place de Capitole, bu meydana bakan ve 1600’lü yıllarda manastır olarak kullanılmış olan Grand Hôtel de l’Opéra, Toulouse’de gezilecek başlıca yerler. Gezinin ardından geceleme Toulouse’de.

8. Gün, 24 Mart 2024 Pazar Toulouse > Andora

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından Toulouse gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ara sokaklarıyla birlikte birçok seçenek sunan Rue De Metz ve Rue L’alcase Lorraine caddeleri, Toulouse’in sembollerinden olduğu söylenen Pont Neuf, Saint Pierre Meydanı ve Köprüsü, etkileyici avlusuyla Couvent des Jacobin Kilisesi, Gotik, barok ve romanesk mimari özellikleriyle geçmişi 1200’lü yıllara dayanan La Cathedrale Saint Etienne, Toulouse’de gezilecek diğer yerler.

Toulous Gezilecek Yerler

Toulous Gezilecek Yerler

Toulouse gezisinin ardından Fransa Gezi Programı ‘na dahil ettiğimiz küçük bir ülke daha var. Bu ülke, Toulouse kentinin araçla 180 km güneyinde yer alan ve Dünya’daki sayılı küçük ülkelerden birisi olan Andora. İspanya Fransa sınırında yer alıyor. Andorra’nın başkenti ve Andorra’nın belki de en canlı şehri olan Andorra La Vella’ya varışa müteakip hemen bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyor ve yürüyerek kenti keşfetmeye başlıyoruz.

**

Bu kent, inşa edildiği 1100’lu yıllardan beri pek çok kez tadilattan geçerek şşimdiki halini almış. Şehrin sembollerinden birisi olan Sant Esteve kilisesi, Andorra La Vella’ya gelen turistlerin uğrak yeri olan Noblesse du Temps salvador dali sanat çalışması heykeli, ülkenin vergisiz oluşu nedeniyle özellikle alışveriş amaçlı gelen turistlerin uğrak yeri olan Av. Consell d’Europa ve Av. Meritxell caddeleri Andorra La Vella’da gezilecek başlıca yerler.

Andorra Gezilecek Yerler

Andorra Gezilecek Yerler

1500’lü yıllarda inşa edilmiş Casa De La Vall olarak bilinen Andorra hükümet binası, iyi bir Andorra La Vella manzarası sunan Sola Irrigation Canal Trail Andorra, Andorra La Vella’nın araçla 15 km kuzeyinde yer alan bir başka Andora şehri Ordino, Ordino’da bulunan posta müzesi bu minik ülkede gezip görülecek başlıca yerler. Gezinin ardından geceleme başkent Andorra La Vella’da.

9. Gün, 25 Mart 2024 Pazartesi; ANDORA > BORDEUX

Andora gezisinin ardından bu minik ülkenin araçla 430 km kuzeybatısında yer alan bir başka Fransız kentine gidiyoruz. Bu kent, Dünya’nın şarap başkenti olarak bilinen Güneybatı Fransa’nın en büyük kenti Bordeux. Garonne Nehri üzerine kurulu olan Fransa’nın tarihi şehri Bordeux’e varışa müteakip hemen bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından yürüyerek bu liman kentini keşfetmeye başlıyoruz.

Bordeaux Gezilecek Yerler

Bordeaux Gezilecek Yerler

Sağlı sollu dükkanları ve mimari yapılarıyla Rue de la Porte Dijeaux ve Avrupa’nın en uzun alışveriş caddelerinden birisi olduğu söylenen Rue Sainte Catherine, gastronomi turizmi merkezlerinden birisi olduğu söylenen Bordeux’de bugün gezeceğimiz başlıca yerler. Geziye müteakip geceleme bu kentte.

10. Gün, 26 Mart 2024 Salı; BORDEUX > LYON

Otelimizdeki kahvaltının ardından şehir gezimize dün kaldığımız yerden yürüyerek devam ediyoruz. Garonne Nehri kıyısındaki Place de la Bourse, Disney şatolarını andıran Porte Cailhau, tarihi Pont de Pierre, Gotik mimarinin örneklerinden biri olan Saint-Michel Bazilikası, şehrin yeşil atmosferini yansıtan Jardin Public ve Bordeaux Katedrali Bordeaux’da gezip görülecek diğer yerler.

Akşam saatlerinde Bordeux’ın araçla 550 km doğusunda yer alan ve mutfağı ile öne çıktığı söylenen Lyon’a doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otobüste.

11. Gün, 27 Mart 2024 Çarşamba; LYON

Sabah saatlerinde Bordeux’dan Lyon’a varışa müteakip bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından vakit kaybetmeden, yürüyerek, şehir gezimize Vieuk Lyon’dan (Eski Kent’ten) başlıyoruz.

Eski kenti ikiye bölen Rue Saint Jean, Musee Gadagne (Kukla Müzesi), Museum of Cinema Miniature, Sait-Jean Katedrali (Lyon Cathedral), Fourviere Tepesi ve bu tepede yer alan Notre Dame de Fouviere Bazilikası ile Metallic Tower of Fouviere ve Galya Roma yerleşimi, Bellecour Meydanı, Musee des Baux Arts de Lyon, Lyon’da gezilecek başlıca yerler.

Lyon Gezilecek Yerler

Lyon Gezilecek Yerler

Place des Terreaux (Terreaux Meydanı), Museum of Printing and Graphic Communication, Lyon National Opera, Amphitheatre of the Tree Gauls, Parc de Tete d’Or, Lyon’da gezip görülecek diğer yerler. Mutfağı ile öne çıktığı söylenen bu kentte keyifli bir akşam yemeğinin ardından geceleme Lyon’da.

12. Gün, 28 Mart 2024 Perşembe; LYON – İSTANBUL

Otel çıkış işlemlerinin ardından saat : 09.45’te Lyon Saint Exupery Havaalanı’nda olacak şekilde hareket ediyoruz. Check-in işlemlerinin ardından saat: 12.45’te Pegasus ile Lyon’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına yolculuğumuz başlıyor. 3 saat 10 dk.lık bir uçak yolculuğunun ardından, Türkiye saat ile saat: 17.55’te İstanbul’a ulaşıyoruz.

Toplam 11 Gece 12 Gündüz:

Gidiş, 17 Mart 2024, Pazar

Marsilya, 17 Mart 2024, Pazar – 1 gece

Sain Tropez, 18 Mart 2024, Pazartesi – 1 gece

Nice, 19 -21 Mart 2024, Salı, Çarşamba, Perşembe – 3 gece

Ax-en-Provence, 22 Mart 2024, Cuma – 1 gece

Toulouse, 23 Mart 2024, Cumartesi – 1 gece

Andora, 24 Mart 2024, Pazar – 1 gece

Bordeaux, 25 Mart 2024, Pazartesi – 1 gece

Bordeaux – Lyon otobüs, 26 Mart 2024, Salı – 1 gece

Lyon, 27 Mart 2024, Çarşamba – 1 gece

Dönüş, 28 Mart 2024, Perşembe

Cevapla