ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> San Diago Gezilecek Yerler, San Diago Nerede | Gezi Bilgileri

San Diago Gezilecek Yerler, San Diago Nerede

San Diago Gezilecek Yerler başlıklı bu yazımız, bir dönem Kaliforniya eyaletinin başkentliğini yapmış olan San Diago’nun gezip görülmeye değer yerleri hakkında bilgileri içermektedir. Bu bilgileri, üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra, 14  Ağustos-4 Eylül 2019 ‘da uygulamaya geçirdiğimiz Amerika Birleşik Devletleri Gezi Programı  içerisinde San Diago gezimiz esnasında edindiğimiz bilgiler ile gezi öncesi yaptığımız hazırlıklarda edindik.

San Diago gezilecek yerler hakkında bilgi vermeye başlamadan önce San Diago nerede sorusunu cevaplayalım. Ayrıca çok kısada olsa, San Diago hakkında bilgi de verelim.

San Diago Nerede ve San Diago Hakkkında Bilgi

San Diago, Kuzey Amerika Kıtası’nda yer alan Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir kenttir. San Diago’nun Dünya Haritasındaki yerini detaylı incelemek için tıklayınız…

San Diago'nu Dünya Haritasındaki Yeri

San Diago’nu Dünya Haritasındaki Yeri

Pacific Okyanusu kıyısında bir sahil kenti olan San Diago, Los Angeles’e 192 km mesafede ve Los Angeles’ten’dan 2 saatte ulaşılabiliyor. Las Vegas‘a olan uzaklığı ise 535 km ve Las Vegas’ın güneyinde yer alıyor. Bu kısa bilgilerden sonra bu yazının asıl içeriği olan San Diago Gezilecek Yerler bölümüne geçebiliriz.

San Diago Gezilecek Yerler

Downtown’daki Broudway’ın sonunda bulunan Harbor Drive’den kalkan bir tekne gezisi ile şehri körfezinden seyretmek daha keyifli olacaktır. Söz konusu tekneler, Shelter Adaları’ndan geçerek Pasifik Okyanusu’ndaki Point Loma’ya kadar gider.

San Diago Gezilecek Yerler

San Diago Gezilecek Yerler

San Diego’da, metropol kentlerindeki kadar çok fazla gezilecek yer bulunmamaktadır. San Diago Gezilecek Yerler ve görülmeye değer yerleri gezmeye Downtown’dan (Şehir merkezi)’dan başlanabilir.

Downtown

Şehir merkezinde daha çok Victoria dönemi tarihi yapılarıyla ön plana çıkan Gaslamp Quarter semti dikkat çeker.

Gaslamp Quarter Semtindeki 1.Cadde

Gaslamp Quarter Semtindeki 1.Cadde

Söz konusu semtin sokaklarını dolaştıktan sonra Gaslamp Quarter’dan körfeze doğru uzanan Market Street’in sonunda bulunan Seaport Village, gezilebilir. Seaport Village, mağazaları, restoranlar ve galerileri ile ön plana çıkar.

Seaport Village'de Günbatımı

Seaport Village’de Günbatımı

Zaman var ise buradan sonra feribotla Coronado Yarımadası’na geçilip, yarımada ve John F. Kennedy’den Galler Prensi’ne kadar birçok ünlünün konakladığı Hotel del Coronado da gezip görülebilir.

Hotel del Coronado

Hotel del Coronado

Buradan sonra şehrin modern bölümünde yer alan Horton Plaza alışveriş merkezi, Balboa Park gezilebilir.

Balboa Park

Spor olanakları bakımından büyüleyici bir park olan Balboa Park, kültürel etkinlikleriyle de oldukça zengindir.

Balboa Park'ta Tarihi Yapı

Balboa Park’ta Tarihi Yapı

Elizabeth tarzı bir tiyatrosu olan bu park, her yaz mevsiminde Shakespeare festivaline de ev sahipliği yapar. Fakat tüm bunlara rağmen parkın yıldızı parkın içinde bulunan hayvanat bahçesidir.

San Diago Zoo (Hayvanat Bahçesi)

San Diago Zoo’nun, açılış ve kapanış saatleri her mevsime göre değişkenlik gösteriyor. İnsan yapımı olan Balboa Park’taki bu yer, içinde barındırdığı hayvanlara olabildiğince özgür bir yaşam alanı sunar. Avustralya tarzı hayvanların daha ön planda olduğu bu yer, rehberli otobüs turu ile gezilebiliyor. San Diago’nun bu modern bölümleri gezildikten sonra Eski San Diago kenti gezilebilir.

Old Town

Juan Twiggs Congress ile Wallace caddeleriyle çevrili olan Old Town, ilk Amerikalı göçmenlerin tuğla evlerinden oluşuyor.

Old Town

Old Town

Burada Meksika döneminden kalma olduğu söylenen birçok bina da mevcut. Aslında buranın bir Kızılderili köyü olduğu da söylenenler arasında. Old Town’un meydanı olan Plaza Vieja’da, palmiye ile okaliptüs ağaçlarının altında dinlenip etrafı seyretmek de ilginç olabilir.