ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> Muğla Gezi Programı; Akyarlar, Fethiye, Göcek, Dalyan | Gezi Bilgileri

Muğla Gezi Programı; Akyarlar, Fethiye, Göcek, Dalyan

Muğla, gezi yapılacak, tatil yapılacak bir çok yere sahip. Doğası, denizi, koyları, gölleri ve tarihi eserleri ile ön plana çıkan Muğla ve ilçeleri; İstanbul gibi ve de Van gibi kentlerimizle birlikte tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış.

Geçmişi M.Ö 3400’lü yıllara kadar dayanan Muğla ve civarı özellikle Karya ve Likya medeniyetleri ile ön plana çıkıyor. Dünyaca bilinen Karya Yolu ve Likya Yolu gibi tarihi kültür yollarına da ev sahipliği yapan bu bölge Bodrum, Datça, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca, Dalyan ve Fethiye gibi tatil yerleriyle Dünya’nın her ülkesinden turist çekme potansiyeline sahip.

Muğla Gezi Programı

Aşağıdaki dokuz günlük Muğla gezi programı söz konusu tatil yerlerinin bir kısmını içermektedir. Muğla’nın özellikle de turistik yerlerin bir kerede gezilip görülmesi neredeyse imkansız.

Muğla Gezilecek Yerler

Muğla Gezilecek Yerler

Hazırladığımız bu gezi programı, hem tatil yapmak, hem de programın içerisinde yer alan bölgelerin denizini, doğasını, yerleşim yerlerini, tarım arazilerini inceleyip keşfetmek amaçlı olarak hazırlanmıştır.

1. Gün, 26 Temmuz 2020 Pazar, İstanbul > İzmir > Muğla > Akbük Koyu

Sabahın erken saatlerinde İstanbul’dan hareket ediyoruz. Toplam 702 km’lik (Google göre 7 sa. 50 dk.) bir yolculuktan sonra akşam saatlerinde Akbük Koyu’na ulaşıyoruz. Molalar vesaire dahil 10 saat civarında bir yolculuğun ardından 3 gece konaklayacağımız Barbaros Pansiyona yerleşiyoruz. Ve ardından Muğla gezi programımızın startını veriyoruz. Deniz ve akşam yemeği keyfine müteakip geceleme Akbük Koyu Barbaros Pansiyon’da.

2. Gün, 27 Temmuz 2020 Pazartesi, Akbük Koyu > Zeytin Köyü > Akbük Koyu

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfine müteakip saat: 11.00-12.00 gibi yer bakmak üzer Zeytin Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Zeytin Köyü ve yol üzerinde mevcut diğer yerleri gezip gördükten sonra saat: 16.00 gibi Akbük Koyu’ndaki pansiyonumuza geri dönüyoruz. Deniz, yüzme ve akşam yemeği keyfine müteakip geceleme Akbük Koyu Barbaros Pansiyon’da.

Muğla Gezisi; Koyu ve Çevresi

Muğla Gezisi; Akbük Koyu ve Çevresi

3. Gün, 28 Temmuz 2020 Salı, Akbük Koyu civarı

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfine müteakip saat: 11.00-12.00 gibi yer keşfine başlıyoruz. Akbük Koyu civarında yer alan Gökçebelen, Kran ve Sarnıç gibi köyleri ve yol üzerinde mevcut diğer yerleri gezip gördükten sonra saat: 16.00 gibi Akbük Koyu’ndaki pansiyonumuza tekrar geri dönüyoruz. Deniz, yüzme ve akşam yemeği keyfine müteakip geceleme Akbük Koyu Barbaros Pansiyon’da.

4. Gün, 29 Temmuz 2020 Çarşamba, Akbük Koyu > Akyaka > Ula > Akyaka > Fethiye

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından pansiyon çıkış işlemlerini yapıyoruz. Sonrasında saat: 11.00-12.00 gibi Muğla gezi programımızın ikinci bölgesi olan Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz. Önce Akyaka üzerinden 42 km (1 saat) mesafedeki Ula’ya hareket ediyoruz. Ula’yı gezip gördükten sonra 18 km mesafedeki Akyaka’ya tekrar geri dönüyoruz. Akyaka’da dere kenarında bulunan güzel restoranların birinde yemek molası veriyoruz. Ardından 101 km (1 saat 26 dk.) mesafede yer alan Fethiye’ye hareket ediyoruz.

 Fethiye ve Dalyan Bölgesi

Fethiye ve Dalyan Bölgesi

Yol üzerinde bazı yerlere bakabiliriz. Fethiye’ye saat: 17.00-18.00 gibi ulaşmaya müteakip 2 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Deniz, yüzme ve akşam yemeği keyfine müteakip geceleme Fethiye’de, Zirkon Doğa Butik Otel‘de.

5. Gün, 30 Temmuz 2020 Perşembe, Fethiye > Üzümlü > İncirköy > Yanıklar > Fethiye

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfine müteakip saat: 11.00-12.00 gibi yer bakmak üzer önce Fethiye’nin 17 km kuzeyindeki Üzümlü Köyü’ne doğru hareket ediyoruz. Üzümlü Köyü ve yol üzerinde mevcut diğer yerleri gezip gördükten sonra Üzümlü’nün 7 km kuzeyinde yer alan İncirköy’e geçiyoruz. Buradaki incelemelerin ardından Fethiye – Göcek yolu üzerinde bulunan ve İncirköy’e 25 km mesafede yer alan Yanıklar’a hareket ediyoruz. Varışa müteakip Yanıklar Plajı’nda deniz keyfi. Gerekli incelemelerin ardından saat: 18.00 gibi Fethiye’deki otelimize geri dönüyoruz. Deniz, yüzme ve akşam yemeği keyfine müteakip geceleme Fethiye’de, Zirkon Doğa Butik Otel‘de.

Muğla Gezi Programı; Fethiye ve Çevresi

Muğla Gezi Programı; Fethiye ve Çevresi

6. Gün, 31 Temmuz 2020 Cuma, Fethiye > Gökçeovacık > Göcek > Dalyan

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından otel çıkış işlemlerini yapıyoruz. Sonrasında saat: 11.00-12.00 gibi Dalyan’a hareket ediyoruz. Önce yolumuz üzerinde ve Fethiye’ye 20 km mesafede yer olan İnlice’yi görüyoruz. Ardından İnlice’nin 13 km kuzeyinde yer alan Gökçeovacık’ı da gezip görüyor ve Gökçeovacık’a 9 km mesafede bulunan Göçek’e hareket ediyoruz. Göcek’te yapacağımız araştırmalardan sonra zamanımız olursa yakın civardaki adalardan birisine tekneyle giderek deniz keyfi yapabiliriz. Akşam yemeğini de Göcek’te yiyebiliriz. Sonrasında 34 km mesafede yer alan Dalyan’a hareket ediyor ve varışa müteakip 3 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Dalyan’da Holiday Hotel’de.

7. Gün, 01 Ağustos 2020 Cumartesi, Dalyan > Beyobası > Köyceğiz > Ekincik > Dalyan

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından saat: 11.00-12.00 gibi yer keşfi için Ekincik’e doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla önce Dalyan’a 13 km mesafedeki Ortaca’ya, sonrasında Ortaca’ya 12 km uzaklıktaki Beyobası’na, müteakiben Beyobası’na 12 km mesafedeki Köyceğiz’de yapacağımız incelemelerin ardından Köyceğiz’e 35 km mesafedeki Ekincik’e gidiyoruz. Ekincik’e varışa müteakip gerekli araştırmaları yapıyor ve deniz keyfini yaşıyoruz. Akşam yemeğini burada yiyebiliriz. Akşam yemeğine müteakip Ekincik’e 60 km mesafede yer alan Dalyan’daki otelimize dönüyoruz. Geceleme Dalyan’da Holiday Hotel’de.

Muğla Gezi Programı; Dalyan ve Çevresi

Muğla Gezi Programı; Dalyan ve Çevresi

8. Gün, 02 Ağustos 2020 Pazar, Dalyan > Yeşilyurt > Fevziye > Sarıgerme > Dalyan

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından saat: 11.00-12.00 gibi yer keşfi için Sarıgerme’e istikametine doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla önce Dalyan’a 18 km mesafedeki Yeşilyurt’a, sonrasında Yeşilyurt’a 8 km mesafede yer alan Fevziye’ye, müteakiben Fevziye’ye 8 km uzaklıkta bulunan Sarıgerme’ye gidiyoruz. Sarıgerme’ye varışa müteakip gerekli araştırmaları yapıyor ve deniz keyfini yaşıyoruz. Akşam yemeğini burada yiyebiliriz. Akşam yemeğine müteakip Sarıgerme’ye 22 km uzaklıkta bulunan Dalyan’daki otelimize dönüyoruz. Geceleme Dalyan’da Holiday Hotel’de.

9. Gün, 03 Ağustos 2020 Pazartesi, Dalyan > Marmaris > Selimiye

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından, hotel çıkış işlemlerini yapıyoruz. Sonrasında saat: 11.00 gibi gezi ve keşif ekibimiz iki ayrı gruba ayrılıyor. Ve her iki grup da ayrı ayrı kendi programını uygulamaya başlıyor.(Programın buraya kadar olan bölüm geziye başlamadan önce planlandı. Buradan sonraki 5 gün ise akışında ve gezi esnasında planlandı, aşağıdaki şekilde de gerçekleşti.)

Dört kişi olarak Marmaris’in Selimiye beldesine hareket. Yol üzerinde meşhur Gökova Akçapınar Mahallesinde bulunan Akçapınar Tostçusu‘nda tost molası. Devamında Marmaris ve Marmaris’te ufak çaplı bir gezinti. Mütakiben yola devam ve yolculuk esnasında 2 gece konaklayacağımız Selimiye’de konaklayacak yer ayarlanması. Selimiye’ye varışa müteakip bir aile işletmesi olan Yarımada Tatil Evi pansiyonuna yerlerşme. Akşam yüzmesi ve akşam yemeğine müteakip geceleme Selimiye’de.

10. Gün, 03 Ağustos 2020 Salı, Selimiye

Sabah yüzmesi, pansiyonda kahvaltı, sohbet ve sabah kahvesi, S.U.P Selimiye’de Önder Hoca eğitmenliğinde Kürek Sörfü, tekrar tekrar deniz ve yüzme, akşam yemeğine müteakip geceleme Selimiye’de.

11. Gün, 03 Ağustos 2020 Çarşamba, Selimiye > Aktur > Datça > Palamutbükü

Deniz, yüzme ve kahvaltı keyfinin ardından, çıkış işlemleri. Sonrasında saat: 11.00 gibi Selimiye’de arsa ve satılık evlerin görülmesi. Ardından Losta Tatlıcısı’nda keçi sütünden dondurma ve keçi sütünden Losta tatlı keyfi. Bu küçük çaplı kaçamaktan sonra Datça’ya hareket. Yol üzerinde Aktur Tatil Sitesi içerisinde yer alan Kovanlık Tabiat Parkında deniz ve yüzme molası.

Akşam saatlerinde Datça’ya varışa müteakip Zekeriya Sofrası‘nda akşam yemeği.

Cevapla