ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> İtalya Gezi Rotası, İtalya Gezi programı | Gezi Bilgileri

İtalya Gezi Rotası, İtalya Gezi programı

İtalya Gezi Rotası ve gezi programı başlıklı bu yazımız; otobüsle yaptığımız İtalya Gezi Rotası ve İtalya Gezi Rotası içerisindeki yerler ile söz konusu yerlerde kalınabilecek süreleri içermektedir. 8 gün süren İtalya Gezimiz, 2-9 Mayıs 2015 tarihlerinde ve özel olarak oluşturulmuş bir gezi grubuyla yapıldı.  İtalya Gezilecek Yerler ve söz konusu yerler hakkında bilgiler ile İtalya Gezi Notları aşağıda linklerini verdiğimiz yazılarda yer almaktadır.

  • İtalya Gezilecek Yerler hakkından bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

İtalya Gezi Rotası hakkındaki bu kısa giriş bilgilerden sonra, yazının asıl konusu olan İtalya Gezi Rotası bölümünü gün gün, şehir bazında yazmaya geçebiliriz.

İtalya Gezi Rotası

Söz konusu gezi rotamız, ana hatlarıyla; İstanbul > Bologna > Venedik > Verona > Coma Gölü > Milano > Pisa > Floransa > San Cimiano > Siena > Roma > Pompei > Napoli > Roma > İstanbul, şeklinde gerçekleşti. İtalya Gezi Rotası içerisindeki ilk gün gezip görülen şehirler, Bologna ve Venedik.

İtalya Gezi Rotası

İtalya Gezi Rotası

1’inci Gün, İstanbul > Bolonya > Venedik

2 Mayıs 2015 Cumartesi günü, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde, bagaj ve bilet işlemleri ile pasaport işlemlerinin ardından sabah saatlerinde İstanbul’dan İtalya’nın Bolonya kentine hareket.

İtalya’ya giriş işlemlerinin ardından Havaalanında bizi bekleyen otobüse transfer. Ardından, otobüsle panoramik Bolonya şehir turu. Bolonya’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bolonya’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri, Bolonya’da gezip görülecek başlıca yerler arasındadır. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Bolonya Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

Otobüsle Panoramik Bolonya şehir turunun sonrasında zaman kaybetmeden Venedik’e otobüsle hareket. Venedik’e ulaşmaya müteakip, Venedik şehir merkezinde, yürüyerek şehir turu. Söz konusu turda, ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi, Venedik’te gezip görülecek başlıca yerler arasında. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Venedik Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)
Venedik San Marco Meydanı

Venedik San Marco Meydanı

Şehir turunun ardından serbest zaman. Serbest zaman içerisinde isteyenler rehber eşliğinde düzenlen Venedik`in sembolü, Gondol turu. Tur sonrası şehir merkezinin biraz dışında yer alan Russott Hotel’e transfer ve otele yerleşme. Geceleme otelde, isteyen geceleyin de geziye devam.

2’inci Gün, Venedik > Verona > Milano

3 Mayıs 2015 Pazar günü, sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket. Güzergâh üzerinde yer alan Verona kentinin gezilmesi. Romeo ve Julietin evi, Verona Arena’sı, Scaligero Köprüsü, Verona Katedrali, Verona’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Verona Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

Yürüyerek yapılan Verona şehir turun ardından otobüsle tekrar Milano’ya hareket. Milano’ya varışa müteakip, yürüyerek Milano şehir merkezinin gezilmesi. Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, Vittorio Emmanuele Galerisi Milano’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır. Şehir turunun ardında Milano’nun biraz dışında yer alan otelimize transfer ve dinlenme.

  • Milano Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)
Milano'nun Ünlü Gotik Katedrali

Milano’nun Ünlü Gotik Katedrali

3’üncü Gün, Milano > Coma Gölü > Milano

4 Mayıs 2015 Pazartesi günü, otelimizdeki kahvaltının ardından, Como kentine otobüsle hareket. Tüm gün ismini kente de vermiş olan Como Gölü ve Como Gölü çevresindeki köylerin, kasabaların gezilmesi. Como Gölü gezisinin ardından tekrar Milano’nun yakınında bulunan otelimize transfer.

4’üncü Gün Milano > Pisa > Montecatini > Floransa

5 Mayıs 2015 Salı günü, sabah kahvaltısının ardından Milano’dan Floransa’ya otobüsle hareket. Önce Pisa kentinin gezilmesi. Söz konusu gezide, Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra Pisa ile Floransa arasında yer alan, Montecatini Terme kentindeki Hotel Salus’a hareket. Otele varışa müteakip otele yerleşme. Ardından Şarap üretim tesisleri ve üzüm bağlarının olduğu bir bağ evinde canlı müzik eşliğinde akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

5’inci Gün, Floransa > San Cimiano > Siena> Roma

6 Mayıs 2015 Çarşamba günü, oteldeki kahvaltının ardından, Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışı takiben önce otobüsle panoramik Floransa şehir turu. Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, Palazzo Vecchio, Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane, yürüyerek yapılacak olan şehir turunda Floransa’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Floransa Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)
Floransa Ponte Vecchio Köprüsü

Floransa Ponte Vecchio Köprüsü

Floransa gezisinin ardından, San Gimignano kasabasının gezilmesi. Söz konusu gezinin ardından UNESCO dünya kültür mirası olan Siena’ya hareket. Yürüyerek yapılacak Siena şehir turunda; Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve dar kent sokakları, Siena’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Siena Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

Siena’nın gezip görülmesinin ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket. Roma’ya varışa müteakip otele yerleşme ve akşam da şöyle bir sokak keşfi. Geceleme Roma’da otelimizde.

6’ıncı Gün, Roma

7 Mayıs 2015 Perşembe günü, tüm gün Roma. Otelimizde alınan sabah kahvaltının ardından bazen otobüsle bazen de yürüyerek Roma şehir turu. Şehir turunda; San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesi, Roma’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme Roma’da otelde.

  • Roma Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)
Kolezyum

Kolezyum

7’inci Gün, Roma > Pompai > Napoli > Roma

8 Mayıs 2015 Cuma günü, oteldeki sabah kahvaltısının ardından otobüsle, Napoli ve Pompei turu. Söz konusu turun ilk durağı olan Pompei şehri. M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmış olan Pompei, yine 18. Yüzyılda yapılan kazılar sonrası ortaya çıkarılmış. Kazı sonrası ortaya çıkarılan tarihi evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları, Pompei’de gezip görülecek başlıca yerler.

Pompei Antik Kenti

Pompei Antik Kenti

Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye  doğru otobüsle yola çıkış. Napoli’ye varışı takiben panoramik olarak bazen otobüsle bazen de yürüyerek Napoli şehir turu. Şehir turunda; Plebiscito Meydanı, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı başlıca gezip görülecek yerler arasında. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linkini verdiğimiz yazıda yer almaktadır.

  • Napoli Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

Napoli şehir turu sonrasında Roma’daki otele transfer. Geceleme otelde

8’inci Gün, Roma > İstanbul

9 Mayıs 2015 Cumartesi günü, sabah kahvaltısının ardından önce otobüsle İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e hareket. Varışın ardından alışveriş için serbest zaman ardından Roma Havalimanı’na transfer. Bagaj, check-in ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra İstanbul‘a hareket.

Cevapla