ad itemscope itemtype="http://schema.org/WebSite"> İspanya Gezi Rotası, İspanya Gezi Programı | Gezi Bilgileri

İspanya Gezi Rotası, İspanya Gezi Programı

İspanya Gezi Rotası ve İspanya Gezi Programı başlıklı bu yazımız; kiraladığımız özel araçla 10 gün süren İspanya Gezi Rotası ve gezi programımıza göre İspanya Gezi Rotası içerisindeki yerler ve söz konusu yerlerde kalınabilecek süreleri içermektedir. 10 günlük söz konusu İspanya Gezisi, 22-31 Mayıs 2017 tarihlerinde yapıldı.  İspanya Gezilecek Yerler ve söz konusu yerler hakkında bilgiler ile İspanya Gezi Notları aşağıda linklerini verdiğimiz yazılarda yer almaktadır.

  • İspanya Gezi Notları için tıklayınız…
  • İspanya Gezilecek Yerler hakkından bilgi için tıklayınız…(Yazımı devam ediyor.)

İspanya Gezi Rotası hakkındaki bu kısa giriş bilgilerinden sonra, yazının asıl konusu olan İspanya Gezi Rotası bölümünü gün gün, şehir bazında yazmaya geçebiliriz.

İspanya Gezi Rotası

22-31 Mayıs 2017 tarihli bu gezi, 6 kişilik özel bir gezi grubu ile gerçekleştirildi. Kendi kendimize yaptığımız rota ve program dahilinde, bu gezideki tüm organizasyonlarımız bir iş bölümü çerçevesinde kendimiz tarafından gerçekleştirdi. İspanya’da ki tüm transferlerimiz ve ulaşım hizmetler özel olarak kiraladığımız 7 kişilik bir araç vasıtası ile yapıldı. Aracı da kendimiz kullandık. Böylece gezi maliyetimizi de epeyce düşürmüş olduk.

İspanya Gezi Rotası

İspanya Gezi Rotası

Söz konusu gezi rotamız, ana hatlarıyla; İstanbul > Madrid > Toledo > Cordoba > Jean > Granada > Motril > Malaga > Ronda > Malaga > Marbella > Cebelitarık > Cadiz > Sevilla > Arcos de la Frontera Sevilla > Madrit > İstanbul, şeklinde gerçekleşti. İspanya Gezi Rotası içerisindeki ilk gün gezip görülen yer, İspanya’nın eski başkenti Toledo oldu.

1.Gün İstanbul – Madrid > Toledo > Cordoba

22 Mayıs 2017 Pazartesi günü, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında sabahın erken saatlerinde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları ile Madrid’e uçuş. İnişi takiben pasaport ve bagaj işlemlerine müteakip internetten kiraladığımız 7 kişilik aracı Madrit Havaalanında teslim alma.

Aracın teslim alınmasını müteakip vakit kaybetmeden Toledo’ya hareket. Toledo’da; kentin ünlü katedrali,  katedralde görülebilecek El Greco’nun tabloları ile dünyaca ünlü ressamların eserleri, 16. yy’dan günümüze kader değişmeden gelmeyi başarmış olan; Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları başlıca gezip görülecek yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linki verilmiş olan yazıda yer almaktadır.

  • Toledo Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…

Gezi bitiminde Ardından Cordoba’ya hareket. Cordoba’ya akşam saatlerinde varışa müteakip Les Omeyas Otele yerleşme. Sonrasında da kısa bir çevre gezintisi, akşam yemeği ve ardından dinlenme.

2.Gün, Cordoba > Ubeda > Jaen > Granada

23 Mayıs 2017 Salı günü, oteldeki kahvaltının ardından, Cordoba Cami, Musevi Mahallesi ve eski şehrin daracık sokakları Cordoba’da gezip görülecek başlıca yerler arasındadır. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linki verilmiş olan yazıda yer almaktadır.

  • Cordoba Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…

Tur bitiminde Ubeda’ya hareket. Ubeda’nın görülmesinden sonra Jaen, ardından Granada’ya hareket. Akşam saatlerinde Granada’ya varışa müteakip iki gece konaklayacağımız Granada Universal Otele yerleşme. Sonrasında da kısa bir çevre gezintisi, akşam yemeği ve ardından dinlenme.

3’üncü Gün, Granada

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü, oteldeki kahvaltının ardından bazen araçla bazen de yürüyerek Granada şehir turu. Sagramonte, Albaicin, söz konusu yerlerdeki taş evler ve dar sokaklar, Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral, Elhamra Sarayı, Granada’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linki verilen yazıda yer almaktadır.

  • Granada Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…

Güzel bir akşam yemeğinin ardından Granada’nın gecesini de yaşadıktan sonra yarın yapılacak gezi için zinde kalabilmek için çok fazla da gecikmeden istirahate çekilme.

4’üncü Gün, Granada > Motril > Malaga > Ronda > Malaga

25 Mayıs 2017 Perşembe günü, oteldeki kahvaltının ardından çıkış işlemleri ve eşyaların araca yüklenmesi. Ardından özel araçla Montril’e hareket. Montril’in görülmesinden sonra Ronda’ya, Malaga üzerinden hareket. Ronda’da; Tarihi Roma Köprüsü, ilk boğa güreşlerinin başlatıldığı İspanya’nın en eski arenası, tarihi daracık sokakları ve söz konusu sokakların renkli evleri başlıca gezip görülecek yerler arasında.

Ronda’nı gezip görülmesinden sonra Malaga’ya hareket. Akşam saatlerinde Malaga’ya varışa müteakip bir gece konaklayacağımız Ibıs Budget Malaga Otele yerleşme. Sonrasında da kısa bir çevre gezintisi, akşam yemeği ve ardından dinlenme.

5’inci Gün, Malaga > Marbella > Cebelitarık > Cadiz > Sevilla

26 Mayıs 2017 Cuma günü, oteldeki kahvaltının ardından çıkış işlemleri ve eşyaların araca yüklenmesi. Sonrasında bazen araçla bazen de yürüyerek Malaga şehir turu. Malaga Limanı,  Alcazaba ve Gibralfaro Kaleleri, Park Caddesi, Merced Meydanı ve Cervantes Tiyatrosu Malaga’da gezip görülecek başlıca yerler.

Malaga şehir gezisinden sonra Marbella’ya sahil şeridinden hareket. Marbella’nın görülmesinden sonra Marbella’nın Cebelitarık ve Cebelitarık Boğazı’nın görülmesi, ardından Cadiz’e hareket. Cadiz’in görülmesinden sonra Sevilla’ya akşam saatlerinde varışa müteakip üç gece konaklayacağımız REYES Catolıcos Otele yerleşme. Sonrasında da kısa bir çevre gezintisi, akşam yemeği ve ardından dinlenme.

6’ıncı Gün, Sevilla

27 Mayıs 2017 Cumartesi günü, oteldeki kahvaltının ardından bazen araçla bazen de yürüyerek Sevilla şehir turu. Guadalgivir Nehri kıyısındaki eski mahalleler, İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi, Katedral, Sevilla’da gezip görülecek başlıca yerler. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linki verilen yazıda yer almaktadır.

  • Sevilla Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…

Güzel bir akşam yemeğinin ardından Sevilla’nın gecesini de yaşadıktan sonra yarın yapılacak gezi için zinde kalabilmek için çok fazla da gecikmeden istirahate çekilme.

7’inci Gün, Sevilla > Arcos de la Frontera > Sevilla

28 Mayıs 2017 Pazar günü, oteldeki kahvaltının ardından Arcos de la Frontera adında küçük ve tarihi dokusunu korumuş olan küçük bir kasabaya hareket. Söz konusu kasabanın gezilip görülmesinden sonra aynı gün tekrar Sevilla’ya geri dönüş. Sevilla’da eksik kalan yerlerin de görülmesinden sonra geceleme Sevilla’daki otelde.

8’inci Gün, Sevilla > Madrit

29 Mayıs 2017 Pazartesi günü, sabahın erken saatlerinde, İspanya’nın başkenti Madrit’e hareket. Öğlen olmadan Madrit’e varışa müteakip tüm gezi boyunca ulaşımımızı sağlayan kiralık aracın havaalanında teslimi ve iki gezi arkadaşının İstanbul’a geri dönmesi.

Diğer 4 kişi ile Madrit şehir merkezindeki Hostal Jerez’e yerleşmeye müteakip yürüyerek şehir turu. Plaza mayor, Puerta Del Sol, Kraliyet Sarayı, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Alcala Kapısı, La Puerto Del Sol, Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Cervantes Anıtı, Paseo Del Prado ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri, Madrid’de gezip görülecek başlıca yerler arasında. Söz konusu yerler hakkında bilgiler aşağıda linki verilen yazıda yer almaktadır.

  • Madrit Gezilecek Yerler hakkında bilgi için tıklayınız…

Güzel bir akşam yemeğinin ardından Madrid’in gecesini de yaşadıktan sonra geceleme Madrid’deki otelimizde.

9’uncu Gün, Madrid

30 Mayıs 2017 Salı günü, tüm gün, Matrid sokaklarında ve caddelerinde yürüyerek gezmeye devam. Bugünün İspanya gezisinin son günü olması nedeniyle aynı zamanda da alışveriş günü. Akşam yemeğinin ardından, Madrid gecesini yaşamaya devam ve sonrasında geceleme Madrid’deki otelimizde.

10’uncu Gün, Madrid > İstanbul

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılarak havalimanına transfer. Bilet, Check-in ve Pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varışa müteakip gezi bitiyor.

İspanya gezimizin büyük çoğunluğu Endülüs kentleri ağırlıklı oldu. Endülüs kentlerini gezdikten sonra başka bir tarihte Portekiz‘de bulunan Endülüs Kentlerinin de mutlaka gezmemiz gerektiğine karar verdik.

Cevapla